LIETUVIŲ LITERATŪROS
IR TAUTOSAKOS
INSTITUTAS
Naujienos
2020-11-23
Devintoji Vytauto Kubiliaus premija – dr. Vigmantui Butkui
 

Žymaus literatūros kritiko, literatūrologo Vytauto Kubiliaus (1926–2004) premija Lietuvių literatūros ir tautosakos institute įsteigta 2012 m. Premijos mecenatai – Kubilių šeima. Ji teikiama kasmet už esmines problemas iškeliančią literatūros kritikos ar mokslo knygą arba už publikacijų ciklą. 2020 m. V. Kubiliaus premiją komisija paskyrė literatūrologui dr. Vigmantui Butkui už monografiją  „Literatūrinė baltistika: Samprata, raida, perspektyvos“ ir kitas publikacijas.

 

Monografijoje Vigmantas Butkus literatūrinę baltistiką tiria ir kartu sukuria kaip atskirą baltų filologijos kryptį, aprašydamas jos turtingą istorinę raidą, diskutuodamas dėl tradicinės ir moderniosios (pereinančios iš etnologinės prie Baltijos studijų regioninės) baltistikos sampratų ir brėždamas Lietuvos ir Latvijos literatūrų ryšiams perspektyvą šiuolaikiniame globalėjančiame pasaulyje. 

 

LLTI rengia V. Kubiliaus premijos įteikimą lapkričio 23 d. 13 valandą nuotoliniu būdu. Dalyvaus Kubiliaus premijos komisijos nariai, LLTI ir kitų akademinių institucijų kolegos ir Kubiliai (premijos mecenatai). Renginio pabaigoje kaip šventinė dovana nuskambės Niccolo Paganinio 21-asis kaprisas smuikui, kurį atliks Saulė Kondrotaitė. 

 

Prisijungimo adresas ZOOM platformoje

LIETUVIŲ LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTAS
Antakalnio g. 6, LT-10308 Vilnius, Lietuva tel.: 2621943, direk@llti.lt