Šeštadienį, kovo 8 d., minint rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos 148-ąsias gimimo metines, Mažeikiuose buvo įteikta jos vardo premija. Šiemet ji skirta Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorei prof. dr. Aušrai Martišiūtei-Linartienei už išskirtinį indėlį į kultūrinę-švietėjišką veiklą, Mažeikių krašto, iš jo kilusių kūrėjų garsinimą, kultūros ir mėgėjų meno Mažeikiuose puoselėjimą, už tęsiamas švietėjiškas Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos veiklos tradicijas, susijusias ir su Mažeikių krašto kultūrine atmintimi.
Premiją A. Martišiūtei-Linartienei įteikė Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Živilė Undraitienė. Laureatę sveikino Mažeikių kultūros centro, Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro, Mažeikių muziejaus, Merkelio Račkausko ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijų atstovai, ankstesnių metų premijos laureatai. „Solo teatras“ pristatė spektaklį-impresiją rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos gyvenimo ir kūrybos motyvais „Neparašytas laiškas“.
Prof. A. Martišiūtė-Linartienė tęsia švietėjiškas Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos veiklos tradicijas, jos pastangomis aktualizuojama Mažeikių krašto istorinė kultūrinė atmintis, atliekamas svarbus ir reikšmingas Mažeikių, kaip lietuvių kultūros ir lietuvybės stiprinimo centro, įprasminimas, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu garsinamas Mažeikių kraštas.
Išleista monografija „Juozas Vaičkus – lietuviško teatro ir kino spiritus movens“, kuri yra pirmasis ir vienintelis akademinis darbas, atveriantis giluminius Mažeikių krašto žmonių kultūrinio ir dvasinio gyvenimo klodus, pristatantis kraštiečio, režisieriaus, pirmojo profesionalaus Lietuvos dramos teatro įkūrėjo J. Vaičkaus gyvenimą ir kūrybą. Monografija atskleidžia lietuvybės puoselėjimo ir įtvirtinimo žingsnius Mažeikiuose, kurie XX a. pradžioje tapo svarbiu visai Lietuvai kultūros židiniu.
Svarbus prof. A. Martišiūtės-Linartienės indėlis įtraukiant dalyvius į rajone vykstančius kūrybinės ir kultūrinės veiklos procesus. Ypač vertingas bendradarbiavimas su rajono kultūros ir švietimo įstaigomis. Profesorė palaiko nuolatinius ryšius su Merkelio Račkausko gimnazija, kur gyvuoja Humanitarų akademija. Ji pristato populiariausias lietuvių autorių knygas, veda diskusijas apie meninę jų vertę, jos dėka papildyti rajono gimnazijų, mokyklų ir bibliotekų knygų fondai.
Išskirtinę prof. A. Martišiūtės-Linartienės globą jaučia Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras. Ypač svarbus jos indėlis į tarptautinio teatro festivalio „Turiu svajonę“ Mažeikiuose organizavimą. A. Martišiūtė-Linartienė itin svariai prisideda prie Mažeikių kultūros centro ir šalies kultūros įstaigų ryšių. Jos iniciatyva Mažeikių kultūros centras bendradarbiauja su Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, pasirašyta J. Vaičkaus tradicijas puoselėjančių Mažeikių kultūros centro ir Nacionalinio Kauno dramos teatro bendradarbiavimo sutartis.