LIETUVIŲ LITERATŪROS
IR TAUTOSAKOS
INSTITUTAS
  Leidiniai
Naujausi leidiniai
Romualdas Giedraitis-Spalis. Angelai ir nuodėmės
Giedraitis-Spalis, Romualdas. Kūrybos rinktinė. D. 2: Angelai ir nuodėmės: smulkioji proza / sudarytoja Žydronė Kolevinskienė. - Vilnius: LLTI, 2024. - 327 p.: iliustr., portr. - ISBN 978-609-425-357-7 - Viršelio antraštė: Angelai ir nuodėmės.
 
Romualdas Giedraitis-Spalis. Angelai ir  nuodėmės
 
Pagrindinis išeivijos rašytojo Romualdo Giedraičio-Spalio kūrybinis užmojis buvo literatūriškai pavaizduoti tai, kas jo kartos žmonių išgyventa, patirta: nuo nerūpestingos vaikystės „Gatvės berniuko nuotykiuose“, studentiškų dienų Lietuvos universitete iki brandos ir artėjančio gyvenimo saulėlydžio. Užfiksuoti gyvenimą laisvoje Lietuvoje, sudėtingus pokario metus, traukimąsi iš Lietuvos 
ir kūrimąsi svetur, toli nuo pavergtos tėvynės.
         
Rašė ir noveles, feljetonus, kelionių apybraižas. Giedraičio-Spalio novelėse ir feljetonuose atsispindi XX a. 4-ojo dešimtmečio miesto ir kaimo gyvenimo vaizdai, išryškinamas iš kaimo kilusių inteligentų charakteris, matoma savo ir kito, svetimo krašto perpektyva.
         
Giedraičio-Spalio reportažai gali būti įdomūs ir aktualūs šiandieniam skaitytojui, nes vietos, kurias savo apybraižose aprašo, pamėgtos ir šių dienų lietuvių: tai Maltos, Kretos, Turkijos paplūdimiai, Šveicarijos, Austrijos, Italijos restoranai ir viešbučiai. Kelionių reportažuose ne tik pristatoma aplankytos šalies istorija, bet ir patariama, ką konkrečiai tame krašte aplankyti, kur apsistoti, ką gurmaniško paragauti.
                                  
 
Sudarytoja ŽYDRONĖ KOLEVINSKIENĖ
 
 
 
SURASK MUS „FACEBOOK“
LIETUVIŲ LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTAS
Antakalnio g. 6, LT-10308 Vilnius, Lietuva tel.: 2621943, direk@llti.lt