LIETUVIŲ LITERATŪROS
IR TAUTOSAKOS
INSTITUTAS
  Leidiniai
Naujausi leidiniai
Profesorius Juozas Girdzijauskas: atsiminimai, laiškai, pokalbiai, iš archyvų
Profesorius Juozas Girdzijauskas: atsiminimai, laiškai, pokalbiai, iš archyvų / sudarytojas Eugenijus Žmuida. - Vilnius: LLTI, 2020. - 607 p.: iliustr. - ISBN 978-609-425-290-7
 
 

Juozas Girdzijauskas (1935–2014) – Vilniaus universiteto profesorius, kelioms humanitarines studijas pasirinkusių studentų kartoms daręs nepaprastą įspūdį Vakarų estetikos kursu, sunkiai įsivaizduotu sovietinės okupacijos sąlygomis.

Lygiai toks pat eruditas jis buvo ir lietuvių nacionalinės literatūros ir kultūros, kurios atgimimą siejame su XIX a. pradžios žemaičių veikla, srityje. Girdzijauskas taip pat išgarsėjo kaip pagrindinis lietuvių eilėdaros žinovas. Nepriklausomybės metais paties profesoriaus ir jo suburto kolektyvo pastangomis parašyta keliatomė lietuvių literatūros istorija (leista 2000-2010), pateikianti išsamiausią nacionalinės literatūros vaizdą nuo seniausių laikų iki XX a. vidurio.

Ši knyga, skirta Girdzijauskui atminti ir pagerbti, kviečia dar kartą prisiminti profesorių, išvysti jį kitų pasakojimuose ir laiškuose, nuotraukose, pokalbiuose.

 

 
 
SURASK MUS „FACEBOOK“
LIETUVIŲ LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTAS
Antakalnio g. 6, LT-10308 Vilnius, Lietuva tel.: 2621943, direk@llti.lt