LLTI
LIETUVIŲ LITERATŪROS
IR TAUTOSAKOS
INSTITUTAS
KONTAKTAI      LT  /   EN     
  Naujienos
Naujienos
2019-05-05
Vilniuje bursis pasaulio lietuvių rašytojai
 

 

 

Gegužės 5-7 d. Vilniuje vyks pirmasis pasaulio lietuvių rašytojų suvažiavimas, kuriame dalyvaus per 30 rašytojų, vertėjų ir literatūrologų iš 15-os šalių. Forumas skiriamas Pasaulio lietuvių metams ir Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti: jis prasidės gegužės 5 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, o gegužės 6 ir 7 d. nuo 18 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6) vyks vieši svečių kūrybos skaitymai. Gegužės 6 d. renginyje bus pristatyta specialiai šiam suvažiavimui parengta pasaulio lietuvių rašytojų antologija „Egzodika“. 

Kaip teigia Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Kultūros komiteto pirmininkė Jūratė Caspersen, „šis renginys pradeda telkti, burti po visą pasaulį pasklidusius lietuvių kilmės rašytojus, kuriančius ne tik lietuvių kalba, bet savo kūryba teigiančius lietuviškosios tapatybės svarbą. Rašytojai dovanos savo kūrybos leidinius Nacionalinei M. Mažvydo bibliotekai, tad Lietuvos skaitytojai turės galimybę susipažinti su svetur kuriama ir leidžiama literatūra.“
 
Suvažiavimą organizuoja Pasaulio Lietuvių Bendruomenė, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Organizatoriai tikisi, jog tai bus tęstinis projektas.
 
 
Renginio organizatoriai
Pasaulio Lietuvių bendruomenė 
Lietuvos rašytojų sąjunga
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
 
Rėmėjai
Lietuvos kultūros taryba 
Lietuvių Fondas 
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
ITECH CONSULT AG 
Rašytojų klubas 
 
Partneriai
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Žurnalas Vilnius Review  
 
 
 
Renginio "Facebook" paskyra - čia
 
SURASK MUS „FACEBOOK“
LIETUVIŲ LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTAS
Antakalnio g. 6, LT-10308 Vilnius, Lietuva tel.: 2621943, direk@llti.lt