LIETUVIŲ LITERATŪROS
IR TAUTOSAKOS
INSTITUTAS
  Leidiniai
Naujausi leidiniai
Lietuvos ir Žemaičių Didžiosios Kunigaikštystės metraštis
Lietuvos ir Žemaičių Didžiosios Kunigaikštystės metraštis = Chronicle of the Grand Duchy of Lithuania and Samogitia: monografinis tyrimas ir kritinis leidimas / parengė [ir iš rusėnų kalbos vertė] Kęstutis Gudmantas; pratarmę, tyrimą ir publikavimo principus į anglų kalbą vertė Diana Bartkutė Barnard. - Vilnius: LLTI, 2024. - 459 p.: faks. - ISBN 978-609-425-127-6
 
Lietuvos ir Žemaičių Didžiosios Kunigaikštystės metraštis
 
Iki šiol lietuvių skaitytojui geriau buvo pažįstamas XV amžiuje sukurtas Trumpasis Lietuvos metraščių sąvadas ir XVI amžiuje atsiradęs Platusis sąvadas, kuris pagal svarbiausią nuorašą dažniausiai yra vadinamas Bychoveco kronika.
 
Šia publikacija siekiama užpildyti egzistavusią spragą ir skaitytojų dėmesiui pasiūlyti Vidurinįjį sąvadą (Lietuvos ir Žemaičių Didžiosios Kunigaikštystės metraštį). Publikacijos pagrindu pasirinktas plačiausią, trečią, Viduriniojo sąvado redakciją atspindintis Raczyńskių nuorašas – pateikiamos jo skaitmeninės nuotraukos, transkripcija ir vertimas į lietuvių kalbą su komentarais, o taip pat ir mokslinis metraščio tyrimas.
 
Tai pirmoji Lietuvos istorija nuo legendinių ištakų. Šis leidinys bus etapinis veikalas Lietuvos istoriografijos istorijos tyrimuose, tikslins mūsų supratimą apie vieningo Lietuvos istorijos pasakojimo susidarymą.
 
Vaizdžiai tariant, būtent iš šios knygos, joje publikuojamo metraštinio pasakojimo, skaitytojas sužinos, kada pirmą kartą kunigaikščio Gedimino sapne ant Vilniaus kalvos užkaukė didžiulis geležinis vilkas ir kas dėjosi paskui.
 
 
SURASK MUS „FACEBOOK“
LIETUVIŲ LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTAS
Antakalnio g. 6, LT-10308 Vilnius, Lietuva tel.: 2621943, direk@llti.lt