LLTI
LIETUVIŲ LITERATŪROS
IR TAUTOSAKOS
INSTITUTAS
KONTAKTAI      LT  /   EN     
  Naujienos
Naujienos
2018-09-06
Mokyklų bendruomenėms, mokytojams, bibliotekininkams
 
Sveikiname su mokslo metų pradžia!
 
Kartu padarykime viską, kad visiems mums jie suteiktų kuo daugiau jėgų, o negandos tik užgrūdintų.
 
Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas siūlo mokyklų bendruomenėms įsigyti  naujuosius lietuvių literatūros vadovėliuss, skirtus 5–10 klasėms, parengtais pagal naująją lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo bendrąją programą, patvirtintą 2016 m. sausį.
 
Šiuos vadovėlius pagal naują lietuvių kalbos ir literatūros programą parašė instituto suburti žinomi mokytojai ir mokslininkai: Stepas Eitminavičius, Dangira Nefienė, Dainora Eigminienė, Jurga Dzikaitė, Vida Lisauskienė, Asta Karaliūtė-Bredelienė, Jurga Sadauskienė, Darius Kuolys, Dalia Dilytė, Aušra Martišiūtė-Linartienė
 
Vadovėliuose pateikiami ir aptariami pagrindiniai mokiniui ir mokytojui reikalingi literatūros tekstai, pristatomi platesni kultūros kontekstai, siūloma įvairaus pobūdžio užduočių. 
 
Informuojame, kad visi vadovėliai yra patvirtinti ir ŠMM, ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos. 
 
Vadovėlius sukūrė (tikrai ne sukompiliavo!) komandos, sudarytos iš iškilių mokytojų lituanistų, ir akademikų. Per visus vadovėlius nesunkiai užčiumpame generalinę liniją – lituanistai per literatūrą yra pasiryžę kurti gyvastingą modernią lietuviškąją tapatybę, kaip niekada anksčiau labai organiškai įsikomponuosiančią į Europos kultūrinį kontekstą. Modernioji lietuvybė subtiliai skiepijama per literatūrą pateikiant platų literatūros ribas peržengiantį naratyvą. 
Vytautas Toleikis, Bernardinai, 2018 m. kovo 20 d.
 
Jeigu ko nors trokštu, tai trokštu švaria kalba ir švariu mąstymu parašytų dalykų, kurie skirti mokyklai. Švarumo čia pakanka, intencijos gražios. Dabar vadovėlių ateitį lems tai, kaip jie bus sutikti mokykloje.
Viktorija Daujotytė, 15 min.lt, 2017 m. gegužės 19 d.  
 
 
Taip pat galite įsigyti  dr. Broniaus Dobrovolskio atnaujintus skyrybos ir rašybos pratimus ir knygų iš serijos „Gyvoji poezija su CD garso įrašu“ (po 7 eurus).
 
SURASK MUS „FACEBOOK“
LIETUVIŲ LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTAS
Antakalnio g. 6, LT-10308 Vilnius, Lietuva tel.: 2621943, direk@llti.lt