LIETUVIŲ LITERATŪROS
IR TAUTOSAKOS
INSTITUTAS
Naujienos
2022-07-15
Baigėsi du mėnesius trukę lietuvių kalbos ir kultūros kursai ukrainiečiams
 

  

 

Nuo gegužės pabaigos iki liepos 15 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute vyko nemokami lietuvių kalbos ir kultūros kursai mokytojams, studentams, dėstytojams, švietimo darbuotojams iš Ukrainos. Kursų dalyviai mokėsi lietuvių kalbos pagrindų, klausėsi paskaitų apie lietuvių istoriją, kultūrą, literatūrą bei etnografiją, lankėsi edukacinėse ekskursijose. Kursų pabaigoje gavo kalbos mokėjimo lygį patvirtinančius pažymėjimus. 

 

„Labai džiaugiamės kursų rezultatais. Jų tikslas buvo ne tik ukrainiečius mokyti lietuvių kalbos, bet ir sukurti mažą bendruomenę. Šie žmonės čia atvyko labai nusiminę, tačiau mes sugebėjome sukurti gerumo atmosferą“, – apie projektą kalbėjo instituto direktorės pavaduotoja akademinei veiklai doc. dr. Jurga Trimonytė Bikelienė. 

 

Kursų dalyviai ir LLTI atstovai liepos 14 d. susitiko su Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene. Susitikimo metu svečiai dalijosi kurso metu įgytomis naujomis žiniomis bei įspūdžiais apie mokymosi procesą Lietuvoje, pabrėžė Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo svarbą karo akivaizdoje. 

 

Kursus institutas rengė drauge su Švietimo mainų paramos fondu.

 

 
 
SURASK MUS „FACEBOOK“
LIETUVIŲ LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTAS
Antakalnio g. 6, LT-10308 Vilnius, Lietuva tel.: 2621943, direk@llti.lt